Marmoleum celoplošně lepené

11 důvodů pro použití linolea Marmoleum®

V každém případě znamená koupě podlahové krytiny investici. Chcete mít vysoce kvalitní podlahovou krytinu, která si zachová svůj atraktivní vzhled a trvanlivost po celou dobu používání. Současně má být její cena rozumná a náklady na číštění a údržbu mají být nízké.

V posledních letech dává stále větší počet komerčních uživatelů přednost hladké podlahové krytině, jakou je Marmoleum®. Jde o rozumnou volbu, protože Marmoleum® má četné výhody.

 

 1. Marmoleum® je trvanlivé
  Marmoleum® budete používat velmi dlouho. Je-li správně udržováno, vydrží i v nejtěžších provozních podmínkách a zachová si svůj vzhled po mnoho let. Životnost 20, 30 nebo dokonce i více let není výjimkou.
 2. Marmoleum® snáší vysoké zatížení
  Pevnost získává během sušení a odolává vysokému bodovému zatížení od těžkých vozíků, nemocničních lůžek, nábytku atd., to vše v souladu s mezinárodními normami.
 3. Marmoleum® odolává ohni
  Samo se nevznítí, v případě požáru nepřispívá k šíření ohně.
 4. Marmoleum® odolá hořící cigaretě
  Stopy po cigaretách je možné snadno odstranit opatrným seškrábáním. Poté obnovíme povrchovou ochrannou vrstvu. Marmoleum® se netaví.
 5. Marmoleum® je levné
  Vysoká trvanlivost ve srovnání s ostatními materiály snižuje náklady. Možnost suchého čištění Marmolea® šetří 30% mzdových nákladů ve srovnání s údržbou tekutými prostředky.
 6. Marmoleum® je hygienické
  Z Marmolea se snadno odstraňuje prach, a proto je nejvhodnější a nejpříjemnější pro osoby s dýchacími potížemi. Marmoleum® působí také na bakterie: určité mikroorganizmy, jako např. Staphylococcus Aureus, se přestávají na povrchu Marmolea® množit.
 7. Marmoleum® je dekorativní materiál
  Z linolea Forbo můžeme snadno navrhnout individuální motivy a vzory v různých barvách. Technologie řezání vodním paprskem umožňuje realizovat i velmi složité návrhy, např. firemní loga. Kontrastní svařovací šňůry Marmoweld mohou být použity jako zvláštní dekorativní prvek.
 8. Marmoleum® je možno svařovat
  Spáry v Marmoleu® jsou vodotěsné užitím svařovací šňůry Marmoweld při použití podobné technologie jaká se užívá při svařování PVC.
 9. Marmoleum® je vyrobeno z přírodních surovin
  Základními surovinami pro výrobu Marmolea® jsou lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka a barviva. Kyslík vytvrdí materiál do požadované pružnosti a pevnosti. Marmoleum® nezatěžuje životní prostředí, je biologicky rozložitelné.
 10. Marmoleum® je antistatický materiál
  Marmoleum® má neměnné antistatické parametry, a proto brání vytváření statického náboje. Kromě toho vykazuje Marmoleum® velmi příznivé hodnoty elektrického odporu.
 11. Marmoleum® je součástí komplexního systému
  Marmoleum® je jedinou podlahovou krytinou, která je součástí komplexního systému zahrnujícího materiály pro přípravu podkladu, nářadí pro instalaci, lepidla, svařovací šňůry Marmoweld, sokly a rohy Marmoform, prostředky k údržbě podlahy a zařízení pro výuku kladečů.